ESWL – Taş Kırma

ESWL (Ekstrakorporeal Şok Dalga Lityotripsi), böbrek taşlarının non-invaziv bir şekilde tedavi edilmesi için kullanılan bir tekniktir. Bu tedavi yöntemi, taşları kırmak için odaklanmış şok dalgaları kullanır.

ESWL Hizmetlerimiz

Polikliniğimiz, hastalarına böbrek taşları ve diğer üriner sistem taşları için kapsamlı bir ESWL tedavisi sunmaktadır. Hizmetlerimiz aşağıdakileri içerir:

Böbrek Taşı Tanısı

Böbrek taşlarının varlığını ve yerini belirlemek için ultrason ve bilgisayarlı tomografi (CT) gibi ileri görüntüleme tekniklerini kullanırız.

ESWL Tedavisi

ESWL tedavisi, hastaların rahatsızlık hissi minimal seviyede olacak şekilde gerçekleştirilir. Şok dalgaları, cilt üzerinden böbrek taşlarına yönlendirilir ve taşları küçük parçalara ayırır.

Takip ve Yönetim

Tedavi sonrasında, taşların tamamen çözüldüğünü ve böbreklerden doğru bir şekilde atıldığını doğrulamak için takip testleri yapılır.

ESWL Tedavisi Hakkında Daha Fazla Bilgi

Polikliniğimizde sunulan ESWL tedavisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edin. Böbrek taşı tedavisine ilişkin her türlü sorunuz ve endişeniz için profesyonel ve deneyimli ekibimizle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Üroloji hakkında bilmeniz gereken
haberler, güncellemeler, trendler ve en son bilgiler.

Randevu Alın

Sağlığınızı korumak için hızlı ve kolay bir şekilde randevunuzu alabilirsiniz.
(0216) 390 4 595
iletisim@pendiktip.com

İletişim Formu

    Randevu Al

    Randevu için bize telefonla ulaşabilir veya aşağıdaki formu doldurabilirsiniz