ESWT-Topuk Dikeni

ESWT Tedavisi

Şok dalga topuk dikeni ve benzeri isimlerle de anılan ESWT tedavisi vücuda hariciyeden müdahale anlamına gelir dünya genelinde binlerce hastada uygulanan bu tedavi ameliyatsız iyileşme sağlayan büyük çaplı hastalıklara çözüm getiren bir tedavi yöntemidir. Dalgalar vücutta çarptığı bölgede fiziksel değişimlere yok açabilmektedir. ESWT Tedavisi yanlızca şok dalga kullanımından ibaret değildir. Dünya genelinde 50.000 ‘in üzerinde hastada uygulanan ESWT sistemiyle topuk dikeninde %85, omuz rahatsızlıklarında ise %80 başarı sağlanmıştr. Seans sonlarında geçici kızarıklar oluşması dışında vücuda herhangi bir zararı ve yan etkisi bulunmamaktadır. Uzun süreli ve geç kaynayan kırıklar sert doku uygulamalarına girer. Omuz kireçlenmesi,  topuk dikeni gibi rahatszıklar yumuşak doku uygulamalarına dahildir.

Topuk Dikeni – ESWT Tedavisi

Yumuşak doku tedavileri alanına giren topuk dikeni tedavisi artık yürümekte zorlanan ağrı ve acı nöbetleri geçiren hastaların bir kaç seans da tedavi olmalarını sağlamaktadır. Özellikle kilolu insanlar ve rahatsız ortopedik olmayan ayakkabı giyen insanlarda görülen topuk dikeni tedavisi oldukça kolay sonuçlanmaktadır. Herhangi bir kimyasala ihtiyaç duymadan son derece başarılı uzmanlarımızca ESWT tedavisi sunmaktayız. Omuz ağrıları  içinde özel bir tedavi ve program şablonumuz mevcuttur.

Tenisçi ve golfçü dirseği hastaların ESWT tedavisinden faydalanmaktadır. Her iki hastalıktada dirseklerde oluşan ödem ağrı ve sancıları bu tedavi ile atlatmaktadır.ESWT tedavisi vicudun sağlıklı bölgelerini kullanarak hasarlı bölgeye doğru bir çalışma yaptığı için hastalığın nüksetme ihtimali oldukça zayıftır.

Çalışma prensibi hasarlı bölgenin ultrason, röntgen , palpasyon ve benzeri araçlarla bulunması işaretlenmesi ile başlar. Bölgeye odaklanır ve ultrason jeli bölgeye sürülür. Hasarlı bölgenin yumuşak tedavimi sert dalga tedavisimi olacağı zaten önceden uzman doktorlarımızca belirlenir. Ses dalgaları etkili olabilmesi için hava ile temas ve vücut boşluğu sıfır olmalıdır. Yüksek enerji şok dalgalarını harekete geçirir ve bölgeye ESWT Tedavisi uygulanmaya başlamış olur.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hakkında bilmeniz gereken
haberler, güncellemeler, trendler ve en son bilgiler.

Randevu Alın

Sağlığınızı korumak için hızlı ve kolay bir şekilde randevunuzu alabilirsiniz.
(0216) 390 4 595
iletisim@pendiktip.com

İletişim Formu

    Randevu Al

    Randevu için bize telefonla ulaşabilir veya aşağıdaki formu doldurabilirsiniz