Medikal Estetik

Medikal estetik nedir?

Yaşlanmaya birlikte ortaya çıkan vücut deformiteleri cerrahi işlem gerektirmeden düzeltilmesi mümkündür. Medikal estetik ile kişinin estetik görünümünde ki şikayetleri çeşitli yöntemler ile düzeltilebilir. Medikal estetiğin cerrahi işlemlere göre en büyük avantajı ameliyat sonrası oluşan komplikasyonların oluşmaması ve hastanın uzun bir iyileşme sürecine girmemesidir. Bu yapılan işlemlerden sonra kişiler günlük yaşamına hızlı bir şekilde dönebilir.

Lazer epilasyon

Lazer epilasyon uygulamalarının en acısız, en hızlı ve en son teknolojisidir. Alexandrite, Diyot, Nd:YAG lazer dalga boylarını tek bir başlıkta birleştirmiştir. 3 dalga boylu lazer teknolojisiyle çalışır.
Buz Lazer ile masaj konforunda ve kısa süren seanslarla uygulama yaptırabilirsiniz.
Uygulamadan sonuç alınma süres 6-8 seans olup, %80-%90 arasında sonuç alınması mümkündür.

Botox /Dolgu

Dolgu;
Hacim veren maddelere dolgu diyoruz ve sıklıkla yüzdeki yaş ile giderek artan hacim sorunu olan bölgelere ve derinleşmeye başlamış kırışıklıklara öneriyoruz.
Botoks;
Mimik kaslarımız ile yaptığımız hareketlerle oluşan kırışıklıkların azaltılması için kas hareketlerini azaltmaya veya durdurmaya yarayan ilaçtır

Prp saç yüz /Mezoterapi saç yüz

PRP (Platelet rich plasma);

Kişinin vücudundan küçük bir miktar kan alındıktan sonra kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak, vücuda enjeks yon yoluyla geri verilmesi işlemidir.
Elde edilen plazma, “platelet” denilen hücrelerden oldukça zengindir. Vücuttaki temel görevi kanın pıhtılaşmasını sağlamak olan plateletler, içerdikleri büyüme faktörleri sayesinde yara iyileşmesinde öneml role sahiptir.

Mezoterapi;

Vitaminlerin, minerallerin, aminoasitlerin, enzimlerin tek başlarına ya da genellikle karışım halinde derinin orta tabakasına mikroenjeksiyon ile uygulanması tekniğidir.

G5 masaj uygulaması(BÖLGESEL İNCELME)

Bölgesel incelme; farklı cihazlar kullanılarak bölgesel yağların yakılması, gözle görülür incelme sağlamak amacıyla kullanılması işlemidir. Bölgesel incelme; çeşitli dalga boylarında ses dalgaları ya da farklı teknolojiler yardımıyla bölgesel olarak yağ yakımı ve bölgesel zayıflama işlemine verilen isimdir.

Hydrafacial

Cilt yenileme, akne ve leke tedavisinde de kullanılan bir işlemdir. Vakum yöntemi ile cildi derinlemesine temizleyen cihaz, enjeksiyon ve benzer yöntemler içermediğ için hydrafacial tamamen konforlu bir işlemdir.
Cilde zarar vermeden, cildin yenilenmesin sağlayan yöntem; daha sağlıklı, parlak, güzel ve genç görünümlü cilde sahip olmak mümkündür.

İğneli epilasyon

Bilindiği üzere vücuttaki istenmeyen tüylerin uzaklaştırılması için uygulanan yöntemlere  genel olarak epilasyon adı veriliyor. Bu da aslında başlı başına iğneli epilasyon nedir sorusunu yanıtlamaya yetiyor. Buradan yola çıkıldığında iğneli epilasyonun ince ve steril iğneler aracılığıyla kıl köklerine girildiği bir epilasyon yöntemi olduğu kolaylıkla anlaşılabiliyor.

Ancak tabii ki işlem bununla bitmiyor. En etkili epilasyon türü olarak niteleyebileceğimiz iğneli epilasyon uygulaması, lazer epilasyonun dahi etkili olamadığı ince tüyler, açık renkli tüyler ve beyaz tüylerde dahi etkili olabiliyor. Zaten bu yönüyle iğneli epilasyonun genellikle diğer epilasyon yöntemlerine başvurduğu halde istediği sonucu alamayanlar ve daha etkili bir sonuç isteyenler için son derece ideal bir seçenek oluşturduğu iddia edilebilir.

Kirpik lifting

Kirpikleri 2-3 ay kadar süreyle kalıcı bir şekilde kaldırma ve kıvırma işlemi olarak anlatabiliriz.

Özellikle düz kirpiklere sahip olanların sık tercih ettiği kirpik lifting işlemi sayesinde kirpiklere sürülen bazı kimyasal solüsyonlar ile uzun süreli kalkıklık ve kıvrıklık kazandırılıyor.

Medikal cilt bakımı

Medikal cilt bakımı , cildin fazla yağdan ,kirden ve ölü hücrelerden arındırılması için düzenli olarak dermokozmetik ürünler kullanılarak yapılan bir cilt bakım işlemidir. Gün içinde yapılan makyaj ve cildin maruz kaldığı zararlı ışınlar cildi yıpratır ve cildin canlı görünümünü soldurur , düzenli şekilde yapılacak medikal cilt bakımları cildin kaybettiği canlılığını geri kazandıracak sağlıklı bir görünüm elde etmesine sebep olacak bakımdır.

Klasik cilt bakımı

Klasik cilt bakımı, buhar altında dinlenmiş olan bir cildi, siyah nokta ve yağlardan arındırma işlemidir. Klasik cilt bakımı en hassas ciltlerle yapılan bakım ve cilde uygun sürülen serum, maske ve cilt masajı şeklinde uygulanır. Bakım süresi 1-1,5 saat aralığındadır. Sadece estetik açıdan değil sağlık açısından cildimizin temizliğine özen göstermek kırışıklığın önlenmesi bakımından önemlidir. Cildimizin canlılığı ve parlaklığı sağlık göstergelerinden biridir. Dolayısıyla herkesin ayda bir kez de olsa klasik cilt bakımı yaptırması faydalı olacaktır. UV ışınları, yapılan ağır makyajlar, sigara, stres, ve yanlış beslenmeler cildimizi olumsuz yönde etkiler.

Dermapen saç ve yüz

Mikroiğneleme ismiyle de anılan dermapen, kolajen üretimi yoluyla cilt sorunlarını tedavi etmek için kullanılan bir kozmetik prosedür. Kolajen indüksiyon tedavisi olarak da bilinen bu yöntem, sivilce izlerini ve çatlak görünümünü, yüzdeki kukla çizgilerini azaltmak isteyenlere yardımcı olabilir. Ayrıca göz kapağı ameliyatı ve güneş lekeleri gibi belirli yaşlanma karşıtı prosedürlerde de kullanılır. Daha fazla araştırmaya ihtiyaç olmasına rağmen, çalışmalar dermapenin saç büyümesini teşvik etmede de potansiyel faydaları olabileceğini gösteriyor.

Medikal Estetik hakkında bilmeniz gereken
haberler, güncellemeler, trendler ve en son bilgiler.

Randevu Alın

Sağlığınızı korumak için hızlı ve kolay bir şekilde randevunuzu alabilirsiniz.
(0216) 390 4 595
iletisim@pendiktip.com

İletişim Formu

    Randevu Al

    Randevu için bize telefonla ulaşabilir veya aşağıdaki formu doldurabilirsiniz